X
دوشنبه, ۰۳ آذر ۱۳۹۳ ۱۴:۰۱ ۱۶۹۰
چچ
رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت قم معرفی شد

رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت قم معرفی شد

طی مراسمی احمد ذاکری به عنوان رئیس جدید سازمان معدن، صنعت و تجارت استان قم معرفی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم، مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم ظهر امروز در سالن امام علی(ع) اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این استان برگزار شد.

در این مراسم علی‌اصغر بوالحسنی رئیس شورای اسلامی استان قم، سید ابوالفضل اسماعیلی معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم، مهدی ابوالحسنی مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع)و جمعی از مدیران اداره‌ها و سازمان‌ها در این جلسه حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه محمود سیجانی سرپرست سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم ایام عزاداری امام حسین(ع)را تسلیت گفت و بیان کرد:اگر در دوران سرپرستی بنده اقدام مطلوبی انجام شده در حقیقت نتیجه همکاری استانداری قم بوده است.

یونس عالی‌پور رئیس سابق سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم در این جلسه تصریح کرد: برای 2 هزار و 500 واحد صنعتی مجوز بهره‌برداری صادر شده و مجوز هزار و 500 واحد در حال تاسیس نیز در دست اقدام است که امیدواریم با همکاری مدیران استانی بتوانیم در عرصه صنعتی اقدامات مطلوبی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون قیمت 60قلم کالا به صورت هفتگی مورد نظارت قرار داده می‌شد، گفت: 70 درصد از این کالاها با قیمتی کمتر از دیگر استان‌های کشور در اختیار مردم قم قرار داده شده است.

همچنین ابوالفضل خاکی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم عنوان کرد:اتاق بازرگانی به عنوان بزرگ‌ترین تشکل اقتصادی همکاری مناسبی با نهادهای مرتبط داشته است و امیدوارم این همکاری‌ها ادامه پیدا کند.

محمد فراهانی رئیس خانه صنعت استان قم نیز ادامه داد: از 2 هزار و 500 واحد صنعتی استان قم اکنون تنها 30 درصد فعال و در حقیقت 30 درصد نیمه‌فعال و بقیه آنها نیز به علت مشکلات موجود تعطیل هستند.

در ادامه این جلسه صابر عمورسولی رئیس خانه معدن استان قم با بیان اینکه معادن استان قم مورد بی‌توجهی قرار داده شده است، عنوان کرد: استان قم دارای دریاچه نمک، حوضچه سلطان و ظرفیت‌های مناسبی است که باید از آنها استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام علی بنایی، معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار قم نیز در این جلسه برخی از دستاوردهای افزایش واحدهای صنعتی را برشمرد و گفت:واحدهای صنعتی که در قم فعالیت خواهند کرد، باید بدون آلاینده و همچنین با توجه به ویژگی‌های استان قم برای فعالیت‌های خود به آب کمی نیازمند باشند.

وی با بیان اینکه استان قم دارای ظرفیت‌های بسیاری است که باید از آنها استفاده کنیم، یادآور شد: حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران 20 میلیون زائر را به قم جذب می‌کنند که مسئولان و مدیران این استان باید در برابر این زائران پاسخگو باشند.

علی یزدانی‌ورزنه معاون توسعه مدیریت، منابع انسانی و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: امروزه هزار و 500 مجوز واحدهای صنعتی در حال احداث برای قم در دست اقدام است که اگر این واحدهای 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد تا سال آینده می‌توان 45 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه اختلاف در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم جایی ندارد، اضافه کرد: تعامل با نهادها و سازمان‌ها راهکاری برای ترویج آموزه‌های اقتصادی مقاومتی است که سازمان‌ها نباید از این امر غافل شوند.

احمد ذاکری رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز در این مراسم برخی از آمارهای کالاهای صادر شده از استان قم را ارائه داد و افزود:امیدواریم با همکاری مسئولان استانی بتوانیم گام‌های مناسبی در راستای پیشبرد اهداف استان قم برداریم.

وی با اشاره به اینکه رسالت این سازمان در اقتصاد مقاومتی تبیین شده است، خاطرنشان کرد: معادن استان قم ظرفیت مناسبی برای پیشبرد اهداف مورد نظر است که باید با استفاده از سرمایه‌های موجود از این معادن بهره‌برداری کنیم.

در پایان این مراسم از زحمات یونس عالی‌پور، رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم تقدیر به عمل آمد و احمد ذاکری با اهدای حکمی از طرف محمدرضا نعمت‌زاده وزیر مربوطه به عنوان رئیس جدید سازمان مذکور معرفی شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.603973865509
Query time: 9.5714316368103