X
چهارشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۴ ۱۲۰
چچ
تامین سرمایه و مواد اولیه از جمله دغدغه‌های واحدهای صنعتی قم است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت:

تامین سرمایه و مواد اولیه از جمله دغدغه‌های واحدهای صنعتی قم است

به گزارش روابط عمومی سازمان ، محمود سیجانی در هجدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری قم با اشاره به مصوبات این جلسه عنوان کرد: بررسی تامین ارز واحدهای صنعتی در کمیته های تخصصی و پیگیری در خصوص تامین مواد اولیه پترشیمی واحدهای تولیدی از جمله این مصوبات است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: از ابتدای سال جاری 14 پرونده در رابطه با واحد صنعتی جهت بررسی وحل مشکلات به ستاد تسهیل ملی ارجاع داده شده است.

تامین سرمایه و مواد اولیه از جمله دغدغه‌های واحدهای صنعتی قم است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: تامین سرمایه در گردش و مواد اولیه از جمله دغدغه‌های واحدهای صنعتی قم است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، محمود سیجانی در هجدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری قم با اشاره به مصوبات این جلسه عنوان کرد: بررسی تامین ارز واحدهای صنعتی در کمیته های تخصصی و پیگیری در خصوص تامین مواد اولیه پترشیمی واحدهای تولیدی از جمله این مصوبات است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: از ابتدای سال جاری 14 پرونده در رابطه با واحد صنعتی جهت بررسی وحل مشکلات به ستاد تسهیل ملی ارجاع داده شده است.

وی تصریح کرد:همچنین از ابتدای سال تا پایان تیرماه توانسته ایم 62 درصد مصوبه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را عملیاتی کنیم. تاکنون 17 جلسه ستاد رفع موانع تولید تشکیل شده که در آن 236 مصوبه مطرح و 146 مصوبه اجرایی شده است.

وی یادآور شد: تامین سرمایه در گردش و مواد اولیه از جمله دغدغه های واحدهای صنعتی در قم است که در این باره پیگیری های لازم انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد:به ویژه تامین مواد پتروشیمی از مشکلات جدی است در این باره تعاملاتی با بورس در جهت رفع موانع داشته ایم. واحدهای کوچک صنعتی در تامین مواد پتروشمی با مشکلات بیشتری مواجه اند که در این باره ساز و کاری فراهم می شود تا از طریق تعاونی ها موفق به خرید مواد اولیه شوند.

سیجانی عنوان کرد: احتکار این مواد و گران فروشی معنا ندارد و با متخلفان با جدیت برخورد می شود که تاکنون 6 واحد متخلف در زمینه احتکار مواد پتروشمی شناسایی شده اند.

وی بیان کرد:برخی از واحدهای غیر فعال و همچنین غیر مجاز در قم شناسایی شده اند که به زودی تکلیف این واحدها مشخص می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 13.223028659821
Query time: 12.382364908854