X
سه شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰ ۱۸۹
چچ
13 طرح صنعتی در قم افتتاح شد

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت قم

13 طرح صنعتی در قم افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت، برای افتتاح این 13 طرح صنعتی بیش از 850 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و برای 250 تن به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در این آیین گفت: با افتتاح این 13 طرح که به صورت نمادین در واحد صنعتی آریا سیوان جم تولید کننده کاغذ تیشوبرگزار گردید، فضای امید در دل مردم برای مقاومت در برابر فشار شدید اقتصادی دشمن تقویت می شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم:

13 طرح صنعتی در قم افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت، برای افتتاح این 13 طرح صنعتی بیش از 850 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و برای 250 تن به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در این آیین گفت: با افتتاح این 13 طرح که به صورت نمادین در واحد صنعتی آریا سیوان جم تولید کننده کاغذ تیشوبرگزار گردید، فضای امید در دل مردم برای مقاومت در برابر فشار شدید اقتصادی دشمن تقویت می شود.

محمود سیجانی با اشاره به اهمیت بهره برداری از واحد تولید تیشو در قم، افزود: تیشو، ماده اولیه مورد نیاز برای تولید محصولات سلولزی مانند دستمال کاغذی و پوشک است که در کل کشور تنها پنج واحد در این زمینه فعالیت می کند و بهره گیری از آن می تواند نیاز داخلی به این محصول مهم را تا حد زیادی تامین کند.
وی ادامه داد: برای راه اندازی این واحد صنعتی که می تواند نقش مهمی در بی اثر کردن تحریم های دشمنان در زمینه تولید محصولات سلولزی داشته باشد، 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.
سیجانی گفت: این واحد صنعتی با ظرفیت تولید 12 هزار تن محصول در سال برای بیش از 50 تن به صورت مستقیم و 200 تن به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می کند.

وی با اشاره به اجرای طرح های تکمیل زنجیره تولید در قم، افزود: در این استان تعداد قابل توجهی از واحدهای صنعتی تولید کننده محصولات سلولزی فعالیت دارند که با بهره برداری از طرح تولید تیشو، به آسانی ماده اولیه مورد نیاز خود را تامین می کنند.

وی ادامه داد: همچنین افتتاح واحد صنعتی تولید کننده تیشو در استان، به دلیل تامین مواد اولیه کارخانه های داخلی محصولات سلولزی، نقش مهمی در کاهش هزینه های ارزی کشور و جلوگیری از خطر تحریم این محصول توسط دشمن خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در کنار این طرح شاخص، 12 طرح صنعتی کوچک و متوسط دیگر نیز در سطح شهرک های صنعتی استان به بهره برداری رسید که در زمینه تولید محصولات نساجی و پوشاک مانند نخ، کفش، تولید شلنگ های خودرو، فرآوری آهک، تولید فرومنگنز، ورق پلاستیکی، لامپ ال ای دی، تولید دستمال کاغذی و وسایل شهر بازی، فعالیت می کنند.
وی بیان کرد: برای افتتاح این 12 طرح صنعتی در سطح شهرک های صنعتی استان بیش از 350 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و برای 200 تن به صورت مستقیم، اشتغال ایجاد شده است.
سیجانی همچنین گفت: بخش تولید و اشتغال به عنوان اولویت اصلی مسئولان اقتصادی استان همواره مورد توجه بوده است و مسائل پیش روی صنعتگران با تشکیل کارگروه های تخصصی به صورت مستمر پایش و پیگیری می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 12.514417330424
Query time: 11.749379475911