X
یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۳۸ ۱۷
چچ
1236فقره مجوز صنفی در قم صادر شد

ریاست سازمان صنعت،معدن و تجارت قم:

1236فقره مجوز صنفی در قم صادر شد

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مردادماه، یک هزار و ۲۳۵ فقره مجوز صنفی در رسته‌های تولیدی و فنی و همچنین توزیعی و خدماتی در استان صادر شده‌است. به گزارش روابط عمومی سازمان صمت قم ، محمود سیجانی بیان کرد: این تعداد مجوز موجب اشتغالزایی برای بیش از سه‌هزار تن در حوزه اصناف قم شده‌است و اقدام‌های لازم برای افزایش سطح اشتغال استان با استفاده از ظرفیت‌های این بخش تا پایان سال انجام می‌شود.

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مردادماه، یک هزار و ۲۳۵ فقره مجوز صنفی در رسته‌های تولیدی و فنی و همچنین توزیعی و خدماتی در استان صادر شده‌است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت قم ، محمود سیجانی بیان کرد: این تعداد مجوز موجب اشتغالزایی برای بیش از سه‌هزار تن در حوزه اصناف قم شده‌است و اقدام‌های لازم برای افزایش سطح اشتغال استان با استفاده از ظرفیت‌های این بخش تا پایان سال انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون در مجموع تعداد ۳۸هزار و ۵۱۰ واحد صنفی مجوز دار در استان وجود دارد که ۲۲هزار و ۸۵۴ مورد آن توزیعی و خدماتی و ۱۵هزار و ۶۵۶ واحد آن تولیدی و فنی است.

وی با بیان این که ظرفیت بخش اصناف برای ایجاد اشتغال پایدار در استان قم قابل توجه‌است، افزود: به طور میانگین به ازای هر پروانه کسب با حدود یک میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، برای ۲.۵ تن فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

سیجانی در ادامه به فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در قم اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مردادماه، تعداد ۹ مورد بازرسی از دفاتر شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای(در قالب گشت‌های مشترک) انجام شد که این نظارت‌ها، سه تذکر پلمب برای دفاتر بازاریابی شبکه‌ای متخلف را به دنبال داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: فراهم کردن زمینه پرداخت تسهیلات حمایتی مورد نیاز فعالان این بخش در شرایط کنونی که بسیاری از واحدهای صنفی به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن آسیب دیدند، در اولویت‌ برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت قم قرار دارد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.8524525960286
Query time: 3.2972029050191